Trænere og holdledere

Vi mangler en træner til vores Dame KS-hold. Noget for dig? Skriv til os og hør nærmere.

ØKF1, Serie 1, 11-mands

Træner: Mikkel Krogh-Madsen

2077 2171 / mikkel.krogh.madsen@oekf.dk

Assistenttræner: Simon Danneskiold-Samsøe

30325469 / simonsamsoe@gmail.com

Stilling- og puljeinfo

ØKF2, Serie 3, 11-mands

Træner: Beniamino Iandolo

93955439 / beniamino.iandolo@gmail.com

Assistenttræner: Mathias Rømer

42721190 / Mathiasromer@gmail.com

Stilling- og puljeinfo

ØKF3, Serie 5, 11-mands

Træner: Mathias Krebs

20773056 / Mathias.krebs1@gmail.com

ØKF4, Serie 4, 11-mands

Holdleder: Benjamin Faurholt

41600999 / benjaminfaurholt@gmail.com

Holdleder: Frederik Nymark Birch

61677883 / frederik_birch@hotmail.com

ØKF5, Serie 5, 11-mands

Træner: Rico Svendstrup

29919044 / rico.christensen@gmail.com

Træner: Michael Rundager

22459558 / rundager1@gmail.com

ØKFgd, Old-boys 1, 11-mands

Træner: Sakse Andersen

20839299 / sakse@arsenal.dk

Assistenttræner: Benjamin Elberth

23961545 / benjamin@elberth.dk

ØKF7m1, Herre Senior 4 7M, 7-mands

Træner: Jakob Ipsen

60460829 / Ipsen.jakob@gmail.com

ØKFd1, KS, 11-mands

Holdleder: Nynne Helt Almdal

22422376 / nynnehelt@gmail.com

ØKFd2, Kvinde Senior 2 7M, 7-mands

Holdleder: Jonas Herby

27282748 / jonas@herby.dk

 

Bestyrelse

Formand
Jes Krogh-Madsen
Nykøbingvej 9
4440 Mørkøv
5194 0231formand@oekf.dk

Næstformand
Andreas Jørgensen
6010 0394 / Andreasjoergensen@outlook.dk

Bestyrelsesmedlemmer
Lennart Olesen
Rasmus Hansen
Mie Lyskov Jensen
Morten Kristian Klit
Frederik Linkamp
Anne Søndergaard
Simon Juhl
bestyrelsen@oekf.dk

Kasserer
Nynne Helt Almdal
kasserer@oekf.dk

Bemærk: Spørgsmål til betaling af kontingent sendes til Nynne Helt på kontingent@oekf.dk

 

Administration og kontoplysninger

Klubbens postadresse
ØKF
Kløvermarksvej 56A
2300 København S

5194 0231 / formand@oekf.dk

Klubbens kasserer:
Nynne Helt Almdal
kasserer@oekf.dk

Kontooplysninger
Danske Bank

  • Reg: 9539
  • Kontonr: 0016-858-919
  • IBAN kontonummer: DK8430000016858919
  • BIC (SWIFT-adresse): DABADKKK

MobilePay

  • ØKF regnskab: 50906 (5 cifre)
  • Salg i klubhuset: 78075 (5 cifre)

Øvrige oplysninger

  • CVR nummer: 31645875
  • Foreningsnummer: 25808